Bygger med kunskap
från grunden

Alla människor har rätt till ett gott liv och boende - oavsett förutsättningar. Vi på Samfastigheter hjälper Sveriges kommuner att leverera välfärd för alla genom utveckling och förvaltning av offentliga fastigheter.

Våra kunder och partners

Bättre lösningar – högre krav

Vi tar till vara på chansen att skapa en bättre välfärd. Vår erfarenhet säger oss att sektorn har stora möjligheter att bli kvalitativ och effektiv. Sveriges kommuner kan få en starkare social infrastruktur, både för dem som är verksamma inom den och för dem som brukar den.

Tillsammans med kommunföreträdare, yrkesverksamma och andra aktörer tar vi fram lösningar som går bortom att uppfylla befintliga krav. Vårt mål är att höja kraven och därmed öka slutkundens förväntningar på vår gemensamma välfärd. Det gör vi genom samarbete, engagemang och innovation.

Ingen ska möta samma flaskhalsar varje dag. Erfarenhet och innovation är våra verktyg för att förbättra tillsammans med dem som är verksamma inom välfärden. När vi tar ansvar för varje möjlighet skapar vi trygghet, stabilitet och motivation.

VD Poyan Katebi

Möt människorna bakom Samfastigheter

member-avatar

Poyan Katebi

VD

poyan@samfastigheter.se

073 534 51 87

member-avatar

Saeid Esmaeilzadeh

Investerare/Rådgivare

member-avatar

Kamjar Hajabdolahi

Rådgivare/Partner

member-avatar

Ghader Mehravaran Navier

Chefsjurist/Partner

ghader@samfastigheter.se

073 591 64 61

member-avatar

Keyvan Houshmand

Transaktionschef/Partner

keyvan@samfastigheter.se

070 788 54 99

member-avatar

Johan Haddadi

Fastighetschef

johan@samfastigheter.se

073 327 81 15

member-avatar

Ramin Elia

Ekonomiansvarig

ramin@samfastigheter.se

070 749 79 77

member-avatar

Sven-Åke Yashar Khezri Kraim

Byggprojektledare

sven-ake@samfastigheter.se

076 310 20 25

member-avatar

Wahid Basharkar

Byggprojektledare

wahid@samfastigheter.se

073 707 56 66

member-avatar

Anna Sandros Hansson

Junior analytiker

anna@samfastigheter.se

member-avatar

Berken Celik

Junior analytiker

berken@samfastigheter.se

member-avatar

Viktor Rönnblom

Junior analytiker

viktor@samfastigheter.se

Kontakta oss

info@samfastigheter.se

Samfastigheter i Norden AB
Nybrogatan 17
114 39 Stockholm

Vi användercookies, en liten datafil som lagras i din dator för att öka säkerheten för våra användare samt förbättra de tjänster vi erbjuder. Om du inte vill att vi använder cookies kan du enkelt stänga av det i din browser.

close button